Szatnie automatyczne

Już w średniej wielkości pralni chemicznej, warto zainstalować inteligentny system sortowania i transportu odzieży, czyli mówiąc inaczej szatnię automatyczną, bo po pierwsze taka nowoczesna szatnia staje się  pozytywną, estetyczną wizytówką miejsca, podkreśla jego pozycję i nowoczesny charakter, a po drugie oszczędza czas pracy, więc de facto przynosi konkretne profity biznesowe.

Szatnia automatyczna ma modułową konstrukcję, czyli składa się ze specjalnych, lekkich stalowych modułów, które łatwo łączą się ze sobą w dowolnych konfiguracjach i formach. W tej modułowej  budowie tkwi zresztą tajemnica bardzo wysokiej funkcjonalności  szatni automatycznej, bowiem taką szatnię da się dobrze wkomponować praktycznie w każdym, nawet małym wnętrzu, bo moduły można łączyć nie tylko w pionie, ale też w poziomie i jak w klockach lego tworzyć, dowolne projekty dostosowane do  praktycznie  każdego kształtu i wielkości lokalu. Należy podkreślić, że konstrukcja szatni, choć jest bardzo lekka, to niezwykle stabilna i wytrzymała.

Sercem każdej szatni automatycznej jest oczywiście jej system komputerowy, dzięki któremu jest możliwe bardzo szybie odszukanie i dostarczenie danej sztuki odzieży. System jest całkowicie zautomatyzowany, jego obsługa bajecznie prosta- wpisujemy w komputer numer lub kod szukanej sztuki odzieży, wciskamy enter i mechanizm już sam wyszuka żądany numer i przesunie go najbardziej optymalną drogą do miejsca odbioru. W przypadku obsługi  niewielkiej pralni chemicznej  jest to zazwyczaj jedna, najwyżej dwie sztuki, ale w przypadku na przykład teatrów, filharmonii i tym podobnych miejsc, gdzie naraz trzeba obsłużyć bardzo dużą liczbę ludzi, do systemu można wpisywać naraz bardzo dużą ilość kodów i system będzie po kolei, ale bardzo wydajnie i sprawnie  realizował zamówienie. Zresztą programów szukania i związanych z tym konfiguracji jest bardzo dużo, a do obsługi całego systemu wystarczy tylko jedna osoba. Obsługa szatni automatycznej nie jest skomplikowana, więc po krótkim przeszkoleniu może ją obsłużyć praktycznie każdy.

Reasumując – inteligentne, automatyczne szatnie, to nie tylko praktyczne, ale też oszczędne rozwiązanie. Szatnie automatyczne doskonale sprawdzą się nie tylko w pralniach, ale we wszystkich instytucjach użyteczności publicznej- od urzędów, uczelni, szkół, szpitali do instytucji kultury takich jak teatry, kina, filharmonie itp.

Autor