Pralnica tunelowa PowerTrans przykładem nowego wymiaru konstrukcji tuneli pralniczych

Funkcjonujące od wielu lat na rynku usług pralniczych pralnice tunelowe, przeznaczone są do przemysłowego prania na mokro. Te nowoczesne maszyny pralnicze łączą w sobie wiele etapów prania na mokro od prania wstępnego, poprzez pranie właściwe, odsączanie, wirowanie, aż do suszenia .

Jak sama nazwa wskazuje urządzenia mają kształt tunelu, składają się z modułów( inna nazwa komory) w których  odbywają się poszczególne etapy prania, a przesuwanie pranego asortymentu z jednego do drugiego modułu odbywa się automatycznie bez udziału pracownika. W  pierwszej komorze wstępnej następuje namaczanie i etap prania wstępnego, potem wsad przesuwany jest do komory prania zasadniczego, potem do komory płukania, następnie  bardzo ważna komora neutralizacji, gdzie odbywa się odkażanie wsadu ( szczególnie ważne w przypadku prania medycznego asortymentu), potem jest odwadnianie pod specjalną prasą, wirowanie i do modułu suszenia, a wszystko w jednym tunelu bez przeładowywania, ponownego programowania maszyn pralniczych, czyli oszczędność pracy, czasu, energii, mediów itp. Pralnice tunelowe są praktycznie bezobsługowe- załadunek odbywa się wprawdzie pod nadzorem pracownika, ale zazwyczaj za pomocą specjalnych transporterów, potem tylko programowanie, a wyładunek też automatyczny za pomocą specjalnych urządzeń.

Można zaryzykować twierdzenie, że wszystkie nawet te najstarsze modele tuneli pralniczych , należą do urządzeń nowoczesnych, bo po pierwsze zwiększają wydajność prania wodnego, a po drugie pozwalają zaoszczędzić sporo energii i czasu, co przekłada się też  na konkretne pieniądze. Jednak postęp technologiczny jest tak szybki, że dzisiejsze tunele pralnicze można nazwać całkiem nowym wymiarem tego typu maszyn. Taki właśnie poziom reprezentuje nowoczesna pralnica tunelowa PowerTrans, która gwarantuje minimalny wkład obsługi serwisowej przy maksymalnej wydajności i bardzo wysokiej jakości prania. Elektroniczna kontrola na każdym etapie prania pozwala na bezpieczne pranie asortymentu, który dotychczas nie mógł być prany w tego typu urządzeniach, ze względu na możliwość uszkodzenia struktury tkaniny. Wszystkie modele dysponują tak zwanym inteligentnym bilansem wodnym , co pozwala na duże oszczędności, a do tego nowatorski system zarządzania informacjami oraz elektroniczny, super nowoczesny system sterowania, no i możliwość wyboru pomiędzy klasycznym transportem typu Bottom, a wersją Top.

Reasumując-  pralnica tunelowa PowerTrans wyznacza już całkiem nowe kierunki rozwoju dając klientom szerokie spektrum usług na najwyższym poziomie przy jednoczesnej  maksymalizacji wydajności i oszczędności.

Autor