Wyposażenie pralni

Właściwe wyposażenie pralni to prawie polowa sukcesu pralniczego biznesu, bo od wydajności, niezawodności, oszczędności i przede wszystkim nowoczesności maszyn pralniczych, zależeć będzie i zakres proponowanych klientom usług i ich wysoka jakość. Dziś klient i to zarówno indywidualny, jak i ten większy, instytucjonalny, jest nie tylko bardzo, ale to bardzo wymagający, jeśli chodzi o jakość wykonywanej usługi, ale też wymaga coraz to nowych propozycji i targuje się nie an żarty. Nowe propozycje usług, to oczywiście poszerzanie ich zakresu w taki sposób, aby podążać za oczekiwaniami klientów. I tak na przykład, jeśli klienci oczekują prania przyjaznego alergikom, czy małym dzieciom- trzeba proponować programy i nowe środki do prania i nowoczesne maszyny, które pozwolą tym wymaganiom sprostać.
Sercem każdej pralni są oczywiście maszyny pralnicze. Wszystkie nowoczesne maszyny pralnicze, a takie przecież są najbardziej korzystną inwestycją, są bardzo drogie. Można oczywiście postawić na maszyny używane- one są nawet do pięćdziesięciu procent tańsze, ale po pierwsze są już przestarzałe technologicznie, a po drugie poważniejsza awaria może zagrozić bankructwem. Żywotność profesjonalnych maszyn pralniczych to 15-20 lat, więc kupowanie maszyn starszych niż 15 lat raczej mija się z celem.

Absolutnie nie powinno się kupować używanych maszyn pralniczych „okazyjnie” w internecie. Jeśli zakup używanych maszyn jest konieczny, to najlepiej skorzystać z oferty wiodących producentów maszyn pralniczych, którzy oferują najciekawsze i najbezpieczniejsze oferty – najważniejsza jest gwarancja na podstawowe części i bezpłatne serwisowanie.

Inne maszyny pralnicze są potrzebne w pralni chemicznej, gdzie czyści się na sucho, inne w pralni wodnej, gdzie proces technologiczny wygląda całkiem inaczej.W pralni wodnej podstawowymi maszynami pralniczymi, są pralnice. Jest wiele rodzajów pralnic- tradycyjne, nieco już przestarzałe pralnice bębnowe, nowocześniejsze pralnico wirówki, które łączą w sobie funkcję prania i wirowania i największe i najbardziej nowoczesne tunele pralnicze, które łączą w sobie wszystkie etapy prania na mokro.

Inne potrzebne w pralni wodnej maszyny to suszarki, magle, prasownice, składarki, podawarki, sztaplarki i mnóstwo akcesoriów pralniczych takich jak żelazka, parownice, urządzenia do znakowania, wózki, różnego typu wieszaki, pojemniki, urządzenia do wytwarzania pary, manekiny, stoły detaszerskie i jeszcze wiele, wiele innych akcesoriów.

W pralni chemicznej podstawową maszyną pralniczą jest agregat chemiczny, a jeśli chodzi o akcesoria pralnicze to w większości się powtarzają w każdym rodzaju pralni. Trzeba jednak pamiętać, że każda pralnia ma swoją specyfikę i zarówno maszyny pralnicze jak i wszystkie akcesoria zawsze dopasowujemy pod kątem konkretnej pralni-jej rodzaju, wielkości, kształtu, ilości klientów i rodzaju oferowanych usług.

Autor