Pralnico wirówki – nowoczesne propozycje

Pralnico wirówki funkcjonują na rynku pralniczym od wielu lat – to sprawdzona propozycja dla pralni wodnych różnej wielkości.

Starsze modele pralnico wirówek były po prostu  prostym połączeniem dwóch etapów prania na mokro, a mianowicie prania zasadniczego i odsączania wykonanego w tym wypadku poprzez wirowanie .

Nowoczesne pralnico wirówki są reprezentują już całkiem nowy, wyższy etap rozwoju technologii pralnictwa na mokro, a dzięki różnym nowatorskim rozwiązaniom pranie na mokro mogło stać się bezpieczne również dla bardzo delikatnych tkanin, które do tej pory wymagały albo prania ręcznego, albo nawet prania na sucho.

Przede wszystkim nowe typy pralnico wirówek są naszpikowane elektroniką. Elektronika nie tylko steruje wyborem programu prania i suszenia, ale kontroluje wszystkie  parametry na każdym etapie pracy urządzenia regulując temperaturę i przede wszystkim regulując obroty bębna w taki sposób, żeby dostosować je do indywidualnego rodzaju pranej tkaniny. Do płynnej regulacji obrotów z rewersem przyczyniają się też zmiany konstrukcyjne maszyny. Nowocześniejsze modele pralnico wirówek mają znacznie stabilniejszą konstrukcję, a to dzięki zastosowaniu tak zwanego podwójnego łożyskowania bębna, a to ma bezpośredni wpływ na na możliwość płynnej zmiany obrotów. Zmieniła się też nieco konstrukcja samego bębna, nie chodzi tylko o rodzaj szlachetnej nierdzewnej stali z jakiej jest wykonany, ale przede wszystkim po latach badań udało się tak rozmieścić specjalne, podziurkowane żebra zbierające, aby wsad optymalnej się przemieszczał podczas prania i żeby był lepiej napowietrzany. W najnowszych typach pralnico wirówek zastosowano już nowy typ silnika z przetwornikiem częstotliwości, co przekłada się na bardziej płynną pracę maszyny, więc nie tylko podwyższa to  jakość usługi, ale  pomaga  też znacznie oszczędzić energię. Wszystkie nowe modele bardzo zwiększają oszczędność wydatkowania mediów, no i oczywiście mają wszystkie niezbędne certyfikaty jakości, bezpieczeństwa i ekologii.

Jest wiele typów pralnico wirówek, różnią się  wielkością, ładownością ( rozpiętość od pięciu aż do stu osiemdziesięciu kilogramów wsadu), sposobem zasilania ( parowe, elektryczne ), natężeniem obrotów ( niskoobrotowe i wysokoobrotowe), ilością dodatkowych funkcji ( na przykład pralnico wirówki z barierą higieniczną ), ale wszystkie nowoczesne pralnico wirówki są oszczędne, wydajne i gwarantują wysoką jakość prania.  

Autor