W jaki sposób dbać o czarne rzeczy?

Wiele osób ceni czarne ubrania ze względu na ich elegancję, jednak aby zachowały one swój piękny wygląd niezbędna jest konieczna pielęgnacja. Co należy w takim razie zrobić, by czarne ubrania pozostały jak najdłużej w pełni swojego koloru?

Dziel ubrania

To pierwsza i zasadnicza kwestia w przypadku prania ubrań, podzielmy jest na odpowiednie grupy, zwyczajowo poprzez oddzielenie ciemnych od kolorowych. Co prawda na rynku od pewnego czasu dostępne są chusteczki, które zapobiegają farbowaniu, jednak najbezpieczniej dokonać wstępnej segregacji. Pozwoli nam ona na to, by czerń pozostała nieskazitelnie czarna. Unikniemy również w ten sposób zafarbowania innych ciuchów. Dzielenie ubrań powinno nam więc wejść w krew i stać się podstawową podczas przygotowań do prania.

Wybierz odpowiedni specyfik

Ilość dostępnych na rynku specyfików może nas wpędzić w zakłopotanie. Możemy wybierać spośród proszków oraz płynów do prania. Warto wybrać płyn do prania przeznaczony do czarnych ubrań. Unikniemy dzięki temu zacieków na naszych ubraniach, które występują niekiedy po zastosowaniu proszków. Możemy również zakupić renowator koloru czarnego, pozwoli on przywrócić utracony kolor. Jeśli stawiamy na tradycyjne metody możemy wyprać odzież w piwie. Dzięki czemu przedłużymy trwałość czarnych kolorów oraz przywrócimy im blask.

Co jeszcze możemy zrobić?

Czarna odzież wyszczupla, jednak koniecznie musimy wziąć pod uwagę fakt, że widać na niej wszelkiego rodzaju ślady pokroju włosów czy okruszków. Warto mieć pod ręką rolkę do ubrań, która pozwoli nam usunąć niechciane paprochy. Pamiętajmy również o tym, że na czarnych ubraniach lepiej widać plamy po antyperspirancie, dlatego warto zainwestować w środek, który nie pozostawia tego rodzaju plam. Zazwyczaj są to kosmetyki z linii invisible. Podczas prania czarnych ubrań stosujmy jak najniższą temperaturę, gorzej znoszą bowiem one wysoką temperaturę. Warto także prać je na lewej stronie i w ten właśnie sposób je suszyć. Pozwoli to na uniknięcie przebarwień oraz zagnieceń. Możemy również wsadzać je do pralki w specjalnych woreczkach, które chronią odzież.

 

 

Autor