Jaką pralnico wirówkę wybrać do pralni?

Pralnico wirówki należą do maszyn pralniczych działania okresowego, co oznacza następowanie po sobie kilku cykli prania na mokro w jednym miejscu (  najczęściej w bębnie) bez konieczności przemieszczania wsadu. Pralnico wirówki łączą w sobie funkcję prania wstępnego, zasadniczego oraz funkcję odsączania za pomocą wirowania, a wszystkie te etapy odbywają się w jednym bębnie.

Na rynku jest bardzo szeroki wybór różnego typu pralnico wirówek różniących się między sobą przede wszystkim wielkością i ładownością, rodzajem  zasilania ( pralnico wirówki elektryczne i parowe), rodzajem mocowania do podłoża (pralnico wirówki sztywne wymagające kotwiczenia do podłoża, oraz pralnico wirówki  amortyzowane, które mimo wysokich obrotów wirowania mogą być wolnostojące, gdyż amortyzacja niweluje drgania nawet do dziewięćdziesięciu kliku procent) oraz stopniem zaawansowania technologicznego przekładającego się w praktyce na ilość rozwiązań elektronicznych.

Szukając odpowiedniej dla naszego pralniczego biznesu pralnico wirówki  musimy mieć przede wszystkim na uwadze specyfikę i wymagania naszej pralni- jej rodzaj, wielkość, dotychczasowe wyposażenie oraz  oczekiwania klientów. Dotyczy to na przykład specyficznych, dodatkowych funkcji, takich jak na przykład bariera higieniczna. Bariera higieniczna to nic innego jak dodatkowa funkcja prania mająca na celu zdezynfekować, odkazić asortyment, który tego wymaga. Jeśli z usług naszej pralni będą korzystać klienci związani z medycyną ( szpitale, przychodnie, sanatoria itp.) , gastronomią lub budownictwem, to taka funkcja odkażania jest konieczna i uzasadniona ekonomicznie.

Jeśli warunki finansowe nam pozwolą, to zawsze lepiej postawić na nową maszynę, najlepiej z innowacyjnymi rozwiązaniami, bo takie urządzenia oszczędniej wydatkują energię i są bardziej przyjazne środowisku. Zakup nowej maszyny jest wprawdzie droższy, niż używanej pralnico wirówki, ale jednak nowe maszyny są objęte gwarancją, bezpłatnym serwisem, konserwacją i z reguły są o wiele bardziej wydajne, niż używane, a oferowana przez ich pracę  jakość usługi, jest bardzo wysoka. Używane pralnico wirówki są od trzydziestu do nawet pięćdziesięciu procent tańsze, ale zwiększa się ryzyko kosztownej awarii, chyba, że zakupimy urządzenie od jej producenta, a takie umowy zawierają  najczęściej gwarancję na najważniejsze, więc najdroższe części.

Przy wyborze pralnico wirówki nie należy koncentrować się tylko na cenie, wręcz przeciwnie, cena bywa bardzo myląca- najważniejsza jest jakość, wydajność oraz warunki gwarancji urządzenia.

Autor