Czym jest technologia GreenEarth?

W pralniach codziennie stosowane jest wiele różnych możliwości prania, które mają za zadanie skuteczne usuwanie plam na ubraniach różnego rodzaju. Dzisiaj chcemy przedstawić Ci technologię GreenEarth, która jest całkowicie bezpiecznym dla środowiska procesem prania chemicznego. W tym wypadku PER jest zastępowany płynnym silikonem. Jest to znacznie bardziej delikatny rozpuszczalnik, który wytwarzany jest z krzemionki i piasku.
 

Czy warto?
Właściciele pralni decydują się na tego typu rozwiązania, gdyż jest to skuteczny środek i całkowicie bezpieczny dla środowiska. Co więcej, nie kosztuje więcej, niż tradycyjne systemy do czyszczenia chemicznego. Dzięki temu, że ubrania prane za pomocą GreenEarth nie są czyszczone w tetrachloroetenie, czy też innych środkach petrochemicznych, to ubrania pozostają bardzo świeże i czyste. Nie ma charakterystycznego i niezbyt przyjemnego zapachu, który w innych wypadkach powstaje. Na pewno kolejną zaletą GreenEarth jest to, że ubrania po takim praniu nie blakną i są aksamitnie miękkie gładkie.


Dlaczego GreenEarth działa tak skutecznie?
Otóż płynny silikon jest jak najbardziej obojętny dla włókien tkaniny i nie wchodzi z nimi w reakcje, dzięki czemu wyglądają znacznie lepiej i są przyjemniejsze. GreenEarth delikatnie wprowadza detergent w ubranie i w kolejnych krokach unosi brud oraz olej. Dzięki temu, że jest bardzo lekki, to może bardzo skutecznie przenikać poprzez warstwy tkaniny i jeszcze dokładniej ją czyścić. Tego już woda, czy też środki petrochemiczne niestety nie potrafią.
To gwarancja bardzo skutecznego czyszczenia tkanin bez ich ścierania oraz uszkadzania poszczególnych włókien. Jeśli jakaś pralnia korzysta z takiego środka, to możesz być pewien, że Twoje ubrania wrócą z prania w doskonałej kondycji, a na pewno na tym Ci najbardziej zależy.
Jak więc widzisz, nie każda pralnia działa w taki sam sposób i warto jest zwracać uwagę na tego typu szczegóły. Od środków, które stosowane są w pralni zależy kondycja Twoich ubrań, więc jak najbardziej powinno Cię interesować, czego się tam dokładnie używa. W ten sposób zyskasz pewność, że oddajesz je w dobre ręce.

Autor