Jak działa punkt pralniczy?

Jeśli zamierzasz otworzyć własną pralnię, to warto w pierwszej kolejności zorientować się, w jaki sposób działa tego rodzaju firma.

Nastaw się na koszty

Podobnie, jak w przypadku wielu innych biznesów, musimy liczyć się z tym, że na początku nasz biznes nie będzie przynosił przesadnych zysków, wprost przeciwnie, musimy liczyć się z licznymi kosztami. Przyjdzie nam zapłacić między innymi za lokal, sprzęt i pracowników. Jednocześnie weźmy pod uwagę, że punkt pralniczy nie musi być duży, chociaż musi mieć taką wielkość, by pomieścił zaplanowaną przez nas liczbę pralek, czy inne niezbędne urządzenia. Wielkość uzależniona jest między innymi od tego, jakie usługi chcemy zaoferować naszym klientom. Pamiętajmy również o takich drobnych wydatkach, jak wieszaki oraz tych większych pokroju lady do rozkładania ubrań i kasy fiskalnej.

Pomyśl o lokalu

Jeśli stawiamy na pralnię standardową, to musimy liczyć się z tym, że w pozyskaniu nowych klientów może nam pomóc odpowiednia lokalizacja naszego miejsca. W przypadku pralni działającej na dojazd, lokalizacja nie będzie aż tak bardzo istotna. Wtedy ważniejsza stanie się odpowiednia reklama. Jeśli chcemy poszerzyć zakres naszych usług, a nie stać nas na założenie pralni chemicznej, zawsze możemy nawiązać współpracę z pralnią chemiczną, która zaoferuje nam procent za każdą dostarczoną jej sztukę ubrania.

Czego nam potrzeba?

By otworzyć pralnie nie potrzeba wiele, wystarczy właściwy obiekt, w którym będziemy mieli miejsce na składowanie brudnej odzieży oraz miejsce na składanie wypranych ubrań. Pamiętajmy również o kosztach związanych z zakupem odpowiedniego sprzętu, który będzie różnił się ceną w zależności od jakości czy rodzaju zakupionych przez nasz pralek. Będziemy musieli również uzbroić się w cierpliwość jeśli chodzi o pierwsze zyski. Działanie pralni jest zwyczajowo dość podobne, klienci mogą prać samodzielnie, w przypadku pralni samoobsługowej, jak również powierzyć nam całość procesu. Wszystko zależy od tego, jaką pralnie zdecydujemy się otworzyć i co będzie wchodziło w zakres pełnionych przez nas usług.

Autor