Wyposażenie potrzebne w pralni

Pralnie chemiczne stają się coraz popularniejsze, co wynika z tego, że wiele elementów naszej garderoby wymaga specjalnego czyszczenia. W zabieganych czasach ludzie nie mają czasu, żeby samodzielnie zajmować się tym w domu, dlatego z ulgą korzystają z usług profesjonalistów. Biznes pralniczy jest zatem obiecującym interesem, który zawsze będzie przyciągał klientelę. Jeśli zamierzasz otworzyć własną pralnię, najpierw powinieneś zorientować się, w jaki sposób działa tego rodzaju biznes oraz jakiego wyposażenia będziesz potrzebować.

Decydując się na otwarcie pralni chemicznej, musimy odpowiednio ją wyposażyć. Poza maszynami do czyszczenia chemicznego niezbędne będą inne urządzenia, które sprawią, że ubrania będą trafiały do klienta szybko, sprawnie oraz w jak najlepszym stanie. Pamiętaj również, że tak jak w przypadku wielu innych biznesów, musisz liczyć się z tym, że początkowo Twoja działalność nie będzie przynosiła przesadnych zysków, wprost przeciwnie, musisz liczyć się z kosztami. Chodzi o zapłatę za lokal, pracowników oraz wspominany już sprzęt. A czego dokładnie potrzebujesz?

Podstawy
Absolutna podstawa to agregat chemiczny, który czyści ubrania w rozpuszczalniku organicznym. Sam proces czyszczenia trwa ok 20 minut,a po wstępnym odplamieniu ciuchy trafiają do agregatu, w którym odbywa się właściwy proces czyszczenia. Tkaniny poddawane są działaniom specjalnych czynników organicznych, które łączą się z brudem i zostawiają czystą tkaninę. Kolejnym krokiem jest odwirowywanie i suszenie rzeczy, czyli pozbawianie używanego do czyszczenia rozpuszczalnika. W ten sposób odzież opuszcza maszynę sucha i czysta, gotowa do wyprasowania. Teraz możemy przejść do kolejnych urządzeń, jakim są stoły i kabiny deteszarskie. Służą one do wstępnego odplamiania najbardziej zabrudzonych miejsc. Tego rodzaju plamy czyści się za pomocą specjalnych pistoletów ciśnieniowych bądź parowych na stole bądź w kabinach. Warto nabyć te urządzenia, ponieważ pozwalają na szybkie odplamianie i natychmiastowe odprowadzanie środka chemicznego z blatu stołu.

Co jeszcze?
Każda pralnia potrzebuje stołów prasowalniczych, gdzie rozpoczyna się proces przywrócenia odzieży właściwego kształtu i gładkości. Stoły takie przeznaczone są do prasowania ręcznego przy użyciu żelazka parowo-elektrycznego. Kolejna niezbędna rzecz to manekiny do prasowania, które sprawiają, że każda sztuka odzieży zyskuje właściwą formę, a tkanina nie naciąga lub nie marszczy się w newralgicznych miejscach. Manekin działa poprzez gorące powietrze i wysokie ciśnienie. Na koniec przyda się pakowarka, czyli urządzenie pomocnicze, które w łatwy i szybki pozwala na zapakowanie wyczyszczonych i wyprasowanych ubrań. Warto nabyć również transporter, dzięki któremu gotowe ubrania będą przechowywane we właściwy sposób. Pamiętaj również o odpowiednim systemie komputerowym oraz kasie fiskalnej.

Pamiętaj - pralnie wymagają również odpowiedniej instalacji elektrycznej. Jeżeli posiadasz pralnię w Krakowie, powinno zainteresować Cię wykonywanie instalacji elektrycznych w Krakowie, jeżeli Twoja obecna instalacji nie spełnia odpowiednich wymagań.

Autor