Proszek eukaliptusowy

Coraz więcej osób nie chce, lub po prostu nie może, używać do prania detergentów, nawet tych bardzo delikatnych, przeznaczonych dla dzieci. Wraz z lawinowym wzrostem osób cierpiących na różnego typu alergie, rośnie liczba osób szukających bezpiecznych i skutecznych środków do prania. Problem jest szczególnie nabrzmiały, jeśli chodzi o dzieci. Trzeba pamiętać, że badania naukowe jednoznacznie pokazały, że im bardziej będziemy opóźniać pierwszy kontakt dziecka z alergenem, tym ryzyko zachorowania na alergię będzie mniejsze. Organizm małego dziecka często nie jest dostatecznie dojrzały, by dać właściwą odpowiedź na alergen, a jeśli ten kontakt przedwcześnie nastąpi, to niestety alergia będzie towarzyszyć dziecku przez całe życie. Wielu troskliwych rodziców stara się więc korzystać przy pielęgnacji i praniu tylko z naturalnych produktów. Jednym z takich produktów jest eukaliptusowy proszek do prania.


Proszek jest sprzedawany w opakowaniach jedno kilogramowych. W pudełku znajdziemy też miarkę do dozowania proszku. Trzeba jej używać, bo proszek jest silnie skondensowany i do jednego prania nie powinno się dawać więcej proszku, niż zalecana porcja. Proszku nie wsypuje się do przegródki, ale bezpośrednio do bębna. Cena proszku to pięćdziesiąt złotych za kilogram. Starcza na pięćdziesiąt cykli prania.
W skład eukaliptusowego proszku do prania wchodzą: węglan sodu, metakrzemian sodu, tripolifosforan sodu oraz oczywiście naturalny olejek eukaliptusowy.


Zacznijmy od minusów
1. Skład nie jest w stu procentach naturalny, są w nim i fosforany, a konkretnie trójpolifosforan. Pocieszające jest to, ze jest go niedużo i że akurat te fosforany nie są szkodliwe dla środowiska naturalnego.
2.Proszek nie jest skuteczny w usuwaniu plam, zwłaszcza tych utrwalonych. Jest na to rada, można wcześniej korzystać z jakiegoś odplamiacza.
3. Proszek jest dość drogi, przynajmniej w stosunku do przeciętnej ceny zwykłego proszku.

Plusy proszku eukaliptusowego
1. Nie uczula, jest bezpieczny nawet dla skóry małych dzieci
2. Pięknie pachnie, a zapach utrzymuje się bardzo długo
3. Jest przyjazny dla środowiska , biodegradowalny
4. Bardzo wydajny ( 1kg na 50 prań)
5. Jest uniwersalny, można w nim bezpiecznie prać zarówno białe ubrania, jak i kolorowe
6.Ma właściwości bakteriobójcze, więc świetnie nadaje się do prania pieluch wielorazowych
7.Nadaje miękkość, nie trzeba już dodawać płynu do płukania.

Proszek eukaliptusowy jest wart polecenia, nawet dla bardzo wymagających.

Autor