Jak prawidłowo urządzić pralnię w domu?

Zależy Ci na tym, aby w swoim domu wygospodarować jedno pomieszczenie, w którym będzie znajdowała się pralnia? Jest to bardzo dobry pomysł, ponieważ jeszcze lepiej porządkuje funkcje domu i sprawia, że można znacznie zorganizować wiele codziennych czynności.
 

Jak się za to zabrać i na co zwracać uwagę?
Podczas budowania domu powinieneś pamiętać o tym, aby pralnie znajdowała się w najbardziej dogodnym miejscu, które będzie Ci ułatwiało wykonywanie prania. Warto jest tak zaprojektować jej wielkość, żeby zmieściła się tam nie tylko pralka, ale również pojemniki na brudną odzież, jakaś niewielka szafka, czy środki do prania.
Zdecydowanie trudniej będzie coś takiego przeprowadzić w istniejących domach, bowiem wtedy zorganizowanie takiego pomieszczenia będzie wymagało dodatkowych inwestycji i prac remontowych.
 

Jak usytuować pralnię?
Polecamy umieszczenie pralni na parterze, najlepiej w pomieszczeniu z drzwiami na taras, czy podwórko, którędy będzie można wynosić pranie do rozwieszenia. Niemniej jednak, nie zawsze jest to możliwe i wtedy warto jest pralnię urządzić np. na strychu lub w piwnicy. Dobrym pomysłem jest także wykonanie obok pralni oddzielanego pomieszczenia, które będzie suszarnią.


Wygodny układ pralni
Tutaj wszystko będzie w dużej mierze zależało od aranżacji pomieszczenia i wykonania szczegółowego projektu. Zdecydowanie doradzamy Ci, abyś uważnie podchodził do planowania, aby pomieszczenie pralni nie okazało się zbyt mocno przeładowane zbędnymi rzeczami, które będą Ci potem zwyczajnie przeszkadzały zamiast pomagać.
Poza pralką warto jest w pralni umieścić także umywalkę oraz regały na pranie. Jeśli będą wysuwane, to tym lepiej. Jeśli pralnia ma być jednocześnie również suszarnią, to pod sufitem zainstalować powinieneś suszarkę z linkami opuszczanymi z dołu.
Jak więc widzisz, jest kilka ważnych aspektów, na które zdecydowanie warto jest zwrócić swoją uwagę, o ile zależy Ci na tym, aby dane pomieszczenie było jak najbardziej funkcjonalne. Na pewno nie należy się przy tym śpieszyć, ale na spokojnie rozrysować sobie plan pralni, żeby potem przystąpić do jego realizacji.

Autor