Jak działa biznes pralniczy?

Pralnia to biznes, który nie tylko przynosi stały dochód, ale nie wymaga poświęcenia mu całego swojego czasu. Wystarczy rozejrzeć się wkoło - z roku na rok, profesjonalne pralnie chemiczne stają się coraz bardziej popularne. Wynika to z tego, że czyszczenie garniturów, garsonek, sukni wieczorowych czy ślubnych przewyższa możliwości zwykłej, domowej pralki. Co więcej, oddając rzecz do pralni chemicznej, klient zyskuje pewność, że jego garderoba zostanie nie tylko wyczyszczona, ale również wyprasowana i oddana w idealnym stanie. Jak zatem działa biznes pralniczy?

Dużym plusem biznesu pralniczego jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej tak, że czasem pracy i czasem wypoczynku możemy swobodnie dysponować. Biznes ten oferuje również możliwość całkiem niezłych zarobków, możliwość realizacji swoich zamierzeń i wizji oraz dużą samodzielność w podejmowaniu decyzji. Warto również dodać możliwość wykorzystania wszystkich swoich umiejętności i wiedzy co daje dużą satysfakcję z wykonywanej pracy. Zaciekawiony? Wyjaśniamy czego będziesz potrzebował do otworzenia własnej pralni.

Przede wszystkim gdzie?
Sam punkt pralniczy wcale nie musi być duży. Wystarczy zaledwie 15 metrów kwadratowych powierzchni, żeby ruszyć z własnym biznesem. Należy wybrać dobrą lokalizację dla punktu. Najlepiej sprawdzają się centra handlowe z biurowcami oraz osiedla mieszkaniowe. Chodzi więc o te miejsca, gdzie ludzie załatwiają swoje codzienne sprawy i w między czasie mogą podrzucić swoją odzież do pralni. Dobrym wyjściem jest inwestycja pieniądze w samochód. Otóż ludzie robią się coraz bardziej wygodni, tak więc sam dojazd do klienta po odbiór odzieży będzie bardzo dobrą formą reklamy. Samą pralnię chemiczną możemy otworzyć sami lub dogadać się z inną placówką. Jeśli interesuje nas model własna pralnia i punkty pralnicze, będziemy potrzebować profesjonalnego wyposażenia.

Potrzebne wyposażenie
Chcąc otworzyć własną pralnie nie będziemy potrzebować wiele, wystarczy właściwy obiekt, w którym będziemy mieli miejsce na składowanie brudnej odzieży oraz miejsce na składanie wypranych ubrań. Należy jednak pamiętać o kosztach związanych z zakupem odpowiedniego sprzętu, który będzie różnił się ceną w zależności od jakości czy rodzaju interesujących nas pralek. Możemy zdecydować się na maszyny nowe lub używane. Te drugie mogą być nawet o 50 % tańsze, jednak ryzyko kosztownych awarii jest wyjątkowo duże. Poza tym nowe maszyny są o wiele bardziej zaawansowane technologicznie, co oznacza, że oferują szerszą ofertę i wyższą jakość usługi.Odpowiedni sprzęt znajdziemy w profesjonalnych sklepach, jak Sovrana. Jeśli chodzi o pierwsze zyski, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Wygląda to tak, że klienci mogą prać samodzielnie, w przypadku pralni samoobsługowej lub powierzyć nam całość procesu. W Polsce większą popularnością cieszy się drugi model..

Autor